| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| calonio calonies calonia caloniamos caloniáis calonien | caloniaba caloniabes caloniaba caloniábamos / caloniábemos caloniabais / caloniabeis caloniaben | calonié caloniasti / caloniesti calonió caloniemos caloniastis / caloniestis caloniaron | caloniara / caloniare caloniaras / caloniares caloniara / caloniare caloniáramos / caloniáremos caloniarais / caloniareis caloniaran / caloniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| calonie calonias / calonies calonie caloniemos caloniéis calonian / calonien | caloniara / caloniare caloniaras / caloniares caloniara / caloniare caloniáramos / caloniáremos caloniarais / caloniareis caloniaran / caloniaren | caloniaré caloniarás caloniará caloniaremos caloniaréis caloniarán | caloniaría caloniaríes caloniaría caloniaríamos / caloniaríemos caloniaríais / caloniaríeis caloniaríen | ||
| Infinitivu | caloniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | caloniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | calonia caloniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana