| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| deslexitimo deslexitimes deslexitima deslexitimamos deslexitimáis deslexitimen | deslexitimaba deslexitimabes deslexitimaba deslexitimábamos / deslexitimábemos deslexitimabais / deslexitimabeis deslexitimaben | deslexitimé deslexitimasti / deslexitimesti deslexitimó deslexitimemos deslexitimastis / deslexitimestis deslexitimaron | deslexitimara / deslexitimare deslexitimaras / deslexitimares deslexitimara / deslexitimare deslexitimáramos / deslexitimáremos deslexitimarais / deslexitimareis deslexitimaran / deslexitimaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| deslexitime deslexitimas / deslexitimes deslexitime deslexitimemos deslexitiméis deslexitiman / deslexitimen | deslexitimara / deslexitimare deslexitimaras / deslexitimares deslexitimara / deslexitimare deslexitimáramos / deslexitimáremos deslexitimarais / deslexitimareis deslexitimaran / deslexitimaren | deslexitimaré deslexitimarás deslexitimará deslexitimaremos deslexitimaréis deslexitimarán | deslexitimaría deslexitimaríes deslexitimaría deslexitimaríamos / deslexitimaríemos deslexitimaríais / deslexitimaríeis deslexitimaríen | ||
| Infinitivu | deslexitimar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | deslexitimando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | deslexitima deslexitimái |
Flexona como: falar