| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| cofinancio cofinancies cofinancia cofinanciamos cofinanciáis cofinancien | cofinanciaba cofinanciabes cofinanciaba cofinanciábamos / cofinanciábemos cofinanciabais / cofinanciabeis cofinanciaben | cofinancié cofinanciasti / cofinanciesti cofinanció cofinanciemos cofinanciastis / cofinanciestis cofinanciaron | cofinanciara / cofinanciare cofinanciaras / cofinanciares cofinanciara / cofinanciare cofinanciáramos / cofinanciáremos cofinanciarais / cofinanciareis cofinanciaran / cofinanciaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| cofinancie cofinancias / cofinancies cofinancie cofinanciemos cofinanciéis cofinancian / cofinancien | cofinanciara / cofinanciare cofinanciaras / cofinanciares cofinanciara / cofinanciare cofinanciáramos / cofinanciáremos cofinanciarais / cofinanciareis cofinanciaran / cofinanciaren | cofinanciaré cofinanciarás cofinanciará cofinanciaremos cofinanciaréis cofinanciarán | cofinanciaría cofinanciaríes cofinanciaría cofinanciaríamos / cofinanciaríemos cofinanciaríais / cofinanciaríeis cofinanciaríen | ||
| Infinitivu | cofinanciar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | cofinanciando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | cofinancia cofinanciái |
Flexona como: falar