| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| desbordo desbordes desborda desbordamos desbordáis desborden | desbordaba desbordabes desbordaba desbordábamos / desbordábemos desbordabais / desbordabeis desbordaben | desbordé desbordasti / desbordesti desbordó desbordemos desbordastis / desbordestis desbordaron | desbordara / desbordare desbordaras / desbordares desbordara / desbordare desbordáramos / desbordáremos desbordarais / desbordareis desbordaran / desbordaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| desborde desbordas / desbordes desborde desbordemos desbordéis desbordan / desborden | desbordara / desbordare desbordaras / desbordares desbordara / desbordare desbordáramos / desbordáremos desbordarais / desbordareis desbordaran / desbordaren | desbordaré desbordarás desbordará desbordaremos desbordaréis desbordarán | desbordaría desbordaríes desbordaría desbordaríamos / desbordaríemos desbordaríais / desbordaríeis desbordaríen | ||
| Infinitivu | desbordar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | desbordando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | desborda desbordái |
Flexona como: falar