|
encuriosar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
encurioso encurioses encuriosa encuriosamos encuriosáis encuriosen
| encuriosaba encuriosabes encuriosaba encuriosábamos / encuriosábemos encuriosabais / encuriosabeis encuriosaben
| encuriosé encuriosasti / encuriosesti encuriosó encuriosemos encuriosastis / encuriosestis encuriosaron
| encuriosara / encuriosare encuriosaras / encuriosares encuriosara / encuriosare encuriosáramos / encuriosáremos encuriosarais / encuriosareis encuriosaran / encuriosaren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
encuriose encuriosas / encurioses encuriose encuriosemos encurioséis encuriosan / encuriosen
| encuriosara / encuriosare encuriosaras / encuriosares encuriosara / encuriosare encuriosáramos / encuriosáremos encuriosarais / encuriosareis encuriosaran / encuriosaren
| encuriosaré encuriosarás encuriosará encuriosaremos encuriosaréis encuriosarán
| encuriosaría encuriosaríes encuriosaría encuriosaríamos / encuriosaríemos encuriosaríais / encuriosaríeis encuriosaríen
|
Infinitivu | encuriosar |
---|
Xerundiu | encuriosando |
---|
Participiu | encuriosáu | encuriosada | encuriosao | encuriosaos | encuriosaes |
|
---|
Imperativu | encuriosa encuriosái |
---|
Flexona como: falar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|