|
engorollar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
engorollo engorolles engorolla engorollamos engorolláis engorollen
| engorollaba engorollabes engorollaba engorollábamos / engorollábemos engorollabais / engorollabeis engorollaben
| engorollé engorollasti / engorollesti engorolló engorollemos engorollastis / engorollestis engorollaron
| engorollara / engorollare engorollaras / engorollares engorollara / engorollare engorolláramos / engorolláremos engorollarais / engorollareis engorollaran / engorollaren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
engorolle engorollas / engorolles engorolle engorollemos engorolléis engorollan / engorollen
| engorollara / engorollare engorollaras / engorollares engorollara / engorollare engorolláramos / engorolláremos engorollarais / engorollareis engorollaran / engorollaren
| engorollaré engorollarás engorollará engorollaremos engorollaréis engorollarán
| engorollaría engorollaríes engorollaría engorollaríamos / engorollaríemos engorollaríais / engorollaríeis engorollaríen
|
Infinitivu | engorollar |
---|
Xerundiu | engorollando |
---|
Participiu | engorolláu | engorollada | engorollao | engorollaos | engorollaes |
|
---|
Imperativu | engorolla engorollái |
---|
Flexona como: falar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|