|
esferraxar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
esferraxo esferraxes esferraxa esferraxamos esferraxáis esferraxen
| esferraxaba esferraxabes esferraxaba esferraxábamos / esferraxábemos esferraxabais / esferraxabeis esferraxaben
| esferraxé esferraxasti / esferraxesti esferraxó esferraxemos esferraxastis / esferraxestis esferraxaron
| esferraxara / esferraxare esferraxaras / esferraxares esferraxara / esferraxare esferraxáramos / esferraxáremos esferraxarais / esferraxareis esferraxaran / esferraxaren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
esferraxe esferraxas / esferraxes esferraxe esferraxemos esferraxéis esferraxan / esferraxen
| esferraxara / esferraxare esferraxaras / esferraxares esferraxara / esferraxare esferraxáramos / esferraxáremos esferraxarais / esferraxareis esferraxaran / esferraxaren
| esferraxaré esferraxarás esferraxará esferraxaremos esferraxaréis esferraxarán
| esferraxaría esferraxaríes esferraxaría esferraxaríamos / esferraxaríemos esferraxaríais / esferraxaríeis esferraxaríen
|
Infinitivu | esferraxar |
---|
Xerundiu | esferraxando |
---|
Participiu | esferraxáu | esferraxada | esferraxao | esferraxaos | esferraxaes |
|
---|
Imperativu | esferraxa esferraxái |
---|
Flexona como: falar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|