|
esgarrapar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
esgarrapo esgarrapes esgarrapa esgarrapamos esgarrapáis esgarrapen
| esgarrapaba esgarrapabes esgarrapaba esgarrapábamos / esgarrapábemos esgarrapabais / esgarrapabeis esgarrapaben
| esgarrapé esgarrapasti / esgarrapesti esgarrapó esgarrapemos esgarrapastis / esgarrapestis esgarraparon
| esgarrapara / esgarrapare esgarraparas / esgarrapares esgarrapara / esgarrapare esgarrapáramos / esgarrapáremos esgarraparais / esgarrapareis esgarraparan / esgarraparen
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
esgarrape esgarrapas / esgarrapes esgarrape esgarrapemos esgarrapéis esgarrapan / esgarrapen
| esgarrapara / esgarrapare esgarraparas / esgarrapares esgarrapara / esgarrapare esgarrapáramos / esgarrapáremos esgarraparais / esgarrapareis esgarraparan / esgarraparen
| esgarraparé esgarraparás esgarrapará esgarraparemos esgarraparéis esgarraparán
| esgarraparía esgarraparíes esgarraparía esgarraparíamos / esgarraparíemos esgarraparíais / esgarraparíeis esgarraparíen
|
Infinitivu | esgarrapar |
---|
Xerundiu | esgarrapando |
---|
Participiu | esgarrapáu | esgarrapada | esgarrapao | esgarrapaos | esgarrapaes |
|
---|
Imperativu | esgarrapa esgarrapái |
---|
Flexona como: falar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|