|
esgurrafar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
esgurrafo esgurrafes esgurrafa esgurrafamos esgurrafáis esgurrafen
| esgurrafaba esgurrafabes esgurrafaba esgurrafábamos / esgurrafábemos esgurrafabais / esgurrafabeis esgurrafaben
| esgurrafé esgurrafasti / esgurrafesti esgurrafó esgurrafemos esgurrafastis / esgurrafestis esgurrafaron
| esgurrafara / esgurrafare esgurrafaras / esgurrafares esgurrafara / esgurrafare esgurrafáramos / esgurrafáremos esgurrafarais / esgurrafareis esgurrafaran / esgurrafaren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
esgurrafe esgurrafas / esgurrafes esgurrafe esgurrafemos esgurraféis esgurrafan / esgurrafen
| esgurrafara / esgurrafare esgurrafaras / esgurrafares esgurrafara / esgurrafare esgurrafáramos / esgurrafáremos esgurrafarais / esgurrafareis esgurrafaran / esgurrafaren
| esgurrafaré esgurrafarás esgurrafará esgurrafaremos esgurrafaréis esgurrafarán
| esgurrafaría esgurrafaríes esgurrafaría esgurrafaríamos / esgurrafaríemos esgurrafaríais / esgurrafaríeis esgurrafaríen
|
Infinitivu | esgurrafar |
---|
Xerundiu | esgurrafando |
---|
Participiu | esgurrafáu | esgurrafada | esgurrafao | esgurrafaos | esgurrafaes |
|
---|
Imperativu | esgurrafa esgurrafái |
---|
Flexona como: falar forma nominal : esgurrafamientu, esgurrafadura Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|