|
tamborilar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
tamborilo tamboriles tamborila tamborilamos tamboriláis tamborilen
| tamborilaba tamborilabes tamborilaba tamborilábamos / tamborilábemos tamborilabais / tamborilabeis tamborilaben
| tamborilé tamborilasti / tamborilesti tamboriló tamborilemos tamborilastis / tamborilestis tamborilaron
| tamborilara / tamborilare tamborilaras / tamborilares tamborilara / tamborilare tamboriláramos / tamboriláremos tamborilarais / tamborilareis tamborilaran / tamborilaren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
tamborile tamborilas / tamboriles tamborile tamborilemos tamboriléis tamborilan / tamborilen
| tamborilara / tamborilare tamborilaras / tamborilares tamborilara / tamborilare tamboriláramos / tamboriláremos tamborilarais / tamborilareis tamborilaran / tamborilaren
| tamborilaré tamborilarás tamborilará tamborilaremos tamborilaréis tamborilarán
| tamborilaría tamborilaríes tamborilaría tamborilaríamos / tamborilaríemos tamborilaríais / tamborilaríeis tamborilaríen
|
Infinitivu | tamborilar |
---|
Xerundiu | tamborilando |
---|
Participiu | tamboriláu | tamborilada | tamborilao | tamborilaos | tamborilaes |
|
---|
Imperativu | tamborila tamborilái |
---|
Flexona como: falar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|