|
|
emburricar - verbu

| Indicativu
|
|---|
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
emburrico emburriques emburrica emburricamos emburricáis emburriquen
| emburricaba emburricabes emburricaba emburricábamos / emburricábemos emburricabais / emburricabeis emburricaben
| emburriqué emburricasti / emburriquesti emburricó emburriquemos emburricastis / emburriquestis emburricaron
| emburricara / emburricare emburricaras / emburricares emburricara / emburricare emburricáramos / emburricáremos emburricarais / emburricareis emburricaran / emburricaren
|
| Suxuntivu
| Potencial
| | Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
emburrique emburricas / emburriques emburrique emburriquemos emburriquéis emburrican / emburriquen
| emburricara / emburricare emburricaras / emburricares emburricara / emburricare emburricáramos / emburricáremos emburricarais / emburricareis emburricaran / emburricaren
| emburricaré emburricarás emburricará emburricaremos emburricaréis emburricarán
| emburricaría emburricaríes emburricaría emburricaríamos / emburricaríemos emburricaríais / emburricaríeis emburricaríen
|
| Infinitivu | emburricar |
|---|
| Xerundiu | emburricando |
|---|
| Participiu | | emburricáu | emburricada | emburricao | | emburricaos | emburricaes |
|
|---|
| Imperativu | emburrica emburricái |
|---|
Flexona como: mercar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|