|
agorgollar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
agorgollo agorgolles agorgolla agorgollamos agorgolláis agorgollen
| agorgollaba agorgollabes agorgollaba agorgollábamos / agorgollábemos agorgollabais / agorgollabeis agorgollaben
| agorgollé agorgollasti / agorgollesti agorgolló agorgollemos agorgollastis / agorgollestis agorgollaron
| agorgollara / agorgollare agorgollaras / agorgollares agorgollara / agorgollare agorgolláramos / agorgolláremos agorgollarais / agorgollareis agorgollaran / agorgollaren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
agorgolle agorgollas / agorgolles agorgolle agorgollemos agorgolléis agorgollan / agorgollen
| agorgollara / agorgollare agorgollaras / agorgollares agorgollara / agorgollare agorgolláramos / agorgolláremos agorgollarais / agorgollareis agorgollaran / agorgollaren
| agorgollaré agorgollarás agorgollará agorgollaremos agorgollaréis agorgollarán
| agorgollaría agorgollaríes agorgollaría agorgollaríamos / agorgollaríemos agorgollaríais / agorgollaríeis agorgollaríen
|
Infinitivu | agorgollar |
---|
Xerundiu | agorgollando |
---|
Participiu | agorgolláu | agorgollada | agorgollao | agorgollaos | agorgollaes |
|
---|
Imperativu | agorgolla agorgollái |
---|
Flexona como: falar variante ortográfica de : aborbollar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|