| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| reabsuerbo reabsuerbes reabsuerbe reabsorbemos reabsorbéis reabsuerben | reabsorbía reabsorbíes reabsorbía reabsorbíamos / reabsorbíemos reabsorbíais / reabsorbíeis reabsorbíen | reabsorbí reabsorbiesti / reabsorbisti reabsorbió reabsorbiemos / reabsorbimos reabsorbiestis / reabsorbistis reabsorbieron | reabsorbiera / reabsorbiere reabsorbieras / reabsorbieres reabsorbiera / reabsorbiere reabsorbiéramos / reabsorbiéremos reabsorbierais / reabsorbiéreis reabsorbieran / reabsorbieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| reabsuerba reabsuerbas reabsuerba reabsorbamos reabsorbáis reabsuerban | reabsorbiera / reabsorbiere reabsorbieras / reabsorbieres reabsorbiera / reabsorbiere reabsorbiéramos / reabsorbiéremos reabsorbierais / reabsorbiéreis reabsorbieran / reabsorbieren | reabsorberé reabsorberás reabsorberá reabsorberemos reabsorberéis reabsorberán | reabsorbería reabsorberíes reabsorbería reabsorberíamos / reabsorberíemos reabsorberíais / reabsorberíeis reabsorberíen | ||
| Infinitivu | reabsorber | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | reabsorbiendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | reabsorbi / reabsuerbi reabsorbéi |
Flexona como: coyer
forma nominal : reabsorción
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana