|
esbulodrar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
esbulodro esbulodres esbulodra esbulodramos esbulodráis esbulodren
| esbulodraba esbulodrabes esbulodraba esbulodrábamos / esbulodrábemos esbulodrabais / esbulodrabeis esbulodraben
| esbulodré esbulodrasti / esbulodresti esbulodró esbulodremos esbulodrastis / esbulodrestis esbulodraron
| esbulodrara / esbulodrare esbulodraras / esbulodrares esbulodrara / esbulodrare esbulodráramos / esbulodráremos esbulodrarais / esbulodrareis esbulodraran / esbulodraren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
esbulodre esbulodras / esbulodres esbulodre esbulodremos esbulodréis esbulodran / esbulodren
| esbulodrara / esbulodrare esbulodraras / esbulodrares esbulodrara / esbulodrare esbulodráramos / esbulodráremos esbulodrarais / esbulodrareis esbulodraran / esbulodraren
| esbulodraré esbulodrarás esbulodrará esbulodraremos esbulodraréis esbulodrarán
| esbulodraría esbulodraríes esbulodraría esbulodraríamos / esbulodraríemos esbulodraríais / esbulodraríeis esbulodraríen
|
Infinitivu | esbulodrar |
---|
Xerundiu | esbulodrando |
---|
Participiu | esbulodráu | esbulodrada | esbulodrao | esbulodraos | esbulodraes |
|
---|
Imperativu | esbulodra esbulodrái |
---|
Flexona como: falar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|