|
esputrilar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
esputrilo esputriles esputrila esputrilamos esputriláis esputrilen
| esputrilaba esputrilabes esputrilaba esputrilábamos / esputrilábemos esputrilabais / esputrilabeis esputrilaben
| esputrilé esputrilasti / esputrilesti esputriló esputrilemos esputrilastis / esputrilestis esputrilaron
| esputrilara / esputrilare esputrilaras / esputrilares esputrilara / esputrilare esputriláramos / esputriláremos esputrilarais / esputrilareis esputrilaran / esputrilaren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
esputrile esputrilas / esputriles esputrile esputrilemos esputriléis esputrilan / esputrilen
| esputrilara / esputrilare esputrilaras / esputrilares esputrilara / esputrilare esputriláramos / esputriláremos esputrilarais / esputrilareis esputrilaran / esputrilaren
| esputrilaré esputrilarás esputrilará esputrilaremos esputrilaréis esputrilarán
| esputrilaría esputrilaríes esputrilaría esputrilaríamos / esputrilaríemos esputrilaríais / esputrilaríeis esputrilaríen
|
Infinitivu | esputrilar |
---|
Xerundiu | esputrilando |
---|
Participiu | esputriláu | esputrilada | esputrilao | esputrilaos | esputrilaes |
|
---|
Imperativu | esputrila esputrilái |
---|
Flexona como: falar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|