|
finiquitar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
finiquito finiquites finiquita finiquitamos finiquitáis finiquiten
| finiquitaba finiquitabes finiquitaba finiquitábamos / finiquitábemos finiquitabais / finiquitabeis finiquitaben
| finiquité finiquitasti / finiquitesti finiquitó finiquitemos finiquitastis / finiquitestis finiquitaron
| finiquitara / finiquitare finiquitaras / finiquitares finiquitara / finiquitare finiquitáramos / finiquitáremos finiquitarais / finiquitareis finiquitaran / finiquitaren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
finiquite finiquitas / finiquites finiquite finiquitemos finiquitéis finiquitan / finiquiten
| finiquitara / finiquitare finiquitaras / finiquitares finiquitara / finiquitare finiquitáramos / finiquitáremos finiquitarais / finiquitareis finiquitaran / finiquitaren
| finiquitaré finiquitarás finiquitará finiquitaremos finiquitaréis finiquitarán
| finiquitaría finiquitaríes finiquitaría finiquitaríamos / finiquitaríemos finiquitaríais / finiquitaríeis finiquitaríen
|
Infinitivu | finiquitar |
---|
Xerundiu | finiquitando |
---|
Participiu | finiquitáu | finiquitada | finiquitao | finiquitaos | finiquitaes |
|
---|
Imperativu | finiquita finiquitái |
---|
Flexona como: falar
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|