|
descambiar - verbu

Indicativu
|
---|
Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
descambio descambies descambia descambiamos descambiáis descambien
| descambiaba descambiabes descambiaba descambiábamos / descambiábemos descambiabais / descambiabeis descambiaben
| descambié descambiasti / descambiesti descambió descambiemos descambiastis / descambiestis descambiaron
| descambiara / descambiare descambiaras / descambiares descambiara / descambiare descambiáramos / descambiáremos descambiarais / descambiareis descambiaran / descambiaren
|
Suxuntivu
| Potencial
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
descambie descambias / descambies descambie descambiemos descambiéis descambian / descambien
| descambiara / descambiare descambiaras / descambiares descambiara / descambiare descambiáramos / descambiáremos descambiarais / descambiareis descambiaran / descambiaren
| descambiaré descambiarás descambiará descambiaremos descambiaréis descambiarán
| descambiaría descambiaríes descambiaría descambiaríamos / descambiaríemos descambiaríais / descambiaríeis descambiaríen
|
Infinitivu | descambiar |
---|
Xerundiu | descambiando |
---|
Participiu | descambiáu | descambiada | descambiao | descambiaos | descambiaes |
|
---|
Imperativu | descambia descambiái |
---|
Flexona como: falar forma nominal : descambiu Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|