|
|
dogmatizar - verbu

| Indicativu
|
|---|
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
dogmatizo dogmatices dogmatiza dogmatizamos dogmatizáis dogmaticen
| dogmatizaba dogmatizabes dogmatizaba dogmatizábamos / dogmatizábemos dogmatizabais / dogmatizabeis dogmatizaben
| dogmaticé dogmaticesti / dogmatizasti dogmatizó dogmaticemos dogmaticestis / dogmatizastis dogmatizaron
| dogmatizara / dogmatizare dogmatizaras / dogmatizares dogmatizara / dogmatizare dogmatizáramos / dogmatizáremos dogmatizarais / dogmatizareis dogmatizaran / dogmatizaren
|
| Suxuntivu
| Potencial
| | Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
dogmatice dogmatices / dogmatizas dogmatice dogmaticemos dogmaticéis dogmaticen / dogmatizan
| dogmatizara / dogmatizare dogmatizaras / dogmatizares dogmatizara / dogmatizare dogmatizáramos / dogmatizáremos dogmatizarais / dogmatizareis dogmatizaran / dogmatizaren
| dogmatizaré dogmatizarás dogmatizará dogmatizaremos dogmatizaréis dogmatizarán
| dogmatizaría dogmatizaríes dogmatizaría dogmatizaríamos / dogmatizaríemos dogmatizaríais / dogmatizaríeis dogmatizaríen
|
| Infinitivu | dogmatizar |
|---|
| Xerundiu | dogmatizando |
|---|
| Participiu | | dogmatizáu | dogmatizada | dogmatizao | | dogmatizaos | dogmatizaes |
|
|---|
| Imperativu | dogmatiza dogmatizái |
|---|
Flexona como: rezar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|