|
|
afechiscar - verbu

| Indicativu
|
|---|
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
afechisco afechisques afechisca afechiscamos afechiscáis afechisquen
| afechiscaba afechiscabes afechiscaba afechiscábamos / afechiscábemos afechiscabais / afechiscabeis afechiscaben
| afechisqué afechiscasti / afechisquesti afechiscó afechisquemos afechiscastis / afechisquestis afechiscaron
| afechiscara / afechiscare afechiscaras / afechiscares afechiscara / afechiscare afechiscáramos / afechiscáremos afechiscarais / afechiscareis afechiscaran / afechiscaren
|
| Suxuntivu
| Potencial
| | Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
afechisque afechiscas / afechisques afechisque afechisquemos afechisquéis afechiscan / afechisquen
| afechiscara / afechiscare afechiscaras / afechiscares afechiscara / afechiscare afechiscáramos / afechiscáremos afechiscarais / afechiscareis afechiscaran / afechiscaren
| afechiscaré afechiscarás afechiscará afechiscaremos afechiscaréis afechiscarán
| afechiscaría afechiscaríes afechiscaría afechiscaríamos / afechiscaríemos afechiscaríais / afechiscaríeis afechiscaríen
|
| Infinitivu | afechiscar |
|---|
| Xerundiu | afechiscando |
|---|
| Participiu | | afechiscáu | afechiscada | afechiscao | | afechiscaos | afechiscaes |
|
|---|
| Imperativu | afechisca afechiscái |
|---|
Flexona como: mercar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|