|
|
engriñolar - verbu

| Indicativu
|
|---|
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
engriñuelo engriñueles engriñuela engriñolamos engriñoláis engriñuelen
| engriñolaba engriñolabes engriñolaba engriñolábamos / engriñolábemos engriñolabais / engriñolabeis engriñolaben
| engriñolé engriñolasti / engriñolesti engriñoló engriñolemos engriñolastis / engriñolestis engriñolaron
| engriñolara / engriñolare engriñolaras / engriñolares engriñolara / engriñolare engriñoláramos / engriñoláremos engriñolarais / engriñolareis engriñolaran / engriñolaren
|
| Suxuntivu
| Potencial
| | Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
engriñuele engriñuelas / engriñueles engriñuele engriñolemos engriñoléis engriñuelan / engriñuelen
| engriñolara / engriñolare engriñolaras / engriñolares engriñolara / engriñolare engriñoláramos / engriñoláremos engriñolarais / engriñolareis engriñolaran / engriñolaren
| engriñolaré engriñolarás engriñolará engriñolaremos engriñolaréis engriñolarán
| engriñolaría engriñolaríes engriñolaría engriñolaríamos / engriñolaríemos engriñolaríais / engriñolaríeis engriñolaríen
|
| Infinitivu | engriñolar |
|---|
| Xerundiu | engriñolando |
|---|
| Participiu | | engriñoláu | engriñolada | engriñolao | | engriñolaos | engriñolaes |
|
|---|
| Imperativu | engriñuela engriñolái |
|---|
Flexona como: moyar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|