|
|
insonorizar - verbu

| Indicativu
|
|---|
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
insonorizo insonorices insonoriza insonorizamos insonorizáis insonoricen
| insonorizaba insonorizabes insonorizaba insonorizábamos / insonorizábemos insonorizabais / insonorizabeis insonorizaben
| insonoricé insonoricesti / insonorizasti insonorizó insonoricemos insonoricestis / insonorizastis insonorizaron
| insonorizara / insonorizare insonorizaras / insonorizares insonorizara / insonorizare insonorizáramos / insonorizáremos insonorizarais / insonorizareis insonorizaran / insonorizaren
|
| Suxuntivu
| Potencial
| | Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
insonorice insonorices / insonorizas insonorice insonoricemos insonoricéis insonoricen / insonorizan
| insonorizara / insonorizare insonorizaras / insonorizares insonorizara / insonorizare insonorizáramos / insonorizáremos insonorizarais / insonorizareis insonorizaran / insonorizaren
| insonorizaré insonorizarás insonorizará insonorizaremos insonorizaréis insonorizarán
| insonorizaría insonorizaríes insonorizaría insonorizaríamos / insonorizaríemos insonorizaríais / insonorizaríeis insonorizaríen
|
| Infinitivu | insonorizar |
|---|
| Xerundiu | insonorizando |
|---|
| Participiu | | insonorizáu | insonorizada | insonorizao | | insonorizaos | insonorizaes |
|
|---|
| Imperativu | insonoriza insonorizái |
|---|
Flexona como: rezar
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|