|
|
esraigonar - verbu

| Indicativu
|
|---|
| Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Pretéritu indefiníu
| Pluscuamperfeutu
|
esraigono esraigones esraigona esraigonamos esraigonáis esraigonen
| esraigonaba esraigonabes esraigonaba esraigonábamos / esraigonábemos esraigonabais / esraigonabeis esraigonaben
| esraigoné esraigonasti / esraigonesti esraigonó esraigonemos esraigonastis / esraigonestis esraigonaron
| esraigonara / esraigonare esraigonaras / esraigonares esraigonara / esraigonare esraigonáramos / esraigonáremos esraigonarais / esraigonareis esraigonaran / esraigonaren
|
| Suxuntivu
| Potencial
| | Presente
| Pretéritu imperfeutu
| Futuru
| Condicional
|
esraigone esraigonas / esraigones esraigone esraigonemos esraigonéis esraigonan / esraigonen
| esraigonara / esraigonare esraigonaras / esraigonares esraigonara / esraigonare esraigonáramos / esraigonáremos esraigonarais / esraigonareis esraigonaran / esraigonaren
| esraigonaré esraigonarás esraigonará esraigonaremos esraigonaréis esraigonarán
| esraigonaría esraigonaríes esraigonaría esraigonaríamos / esraigonaríemos esraigonaríais / esraigonaríeis esraigonaríen
|
| Infinitivu | esraigonar |
|---|
| Xerundiu | esraigonando |
|---|
| Participiu | | esraigonáu | esraigonada | esraigonao | | esraigonaos | esraigonaes |
|
|---|
| Imperativu | esraigona esraigonái |
|---|
Flexona como: falar Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana
|
OSLIN-AST
El corpus léxicu OSLIN-AST ye un conxuntu estructuráu de preseos
llingüísticos. Ta dirixíu al públicu en xeneral, pero tamién a la
comunidá científica, y pue usase como ferramienta útil pa toes aquelles
persones que trabayen cola llingua asturiana, o que deseen deprendela o
iguar dudes. Tolos conteníos d'esti sitiu actualícense de contino.
|